Батлер во последната секунда му пресуди на Бостон, Вашингтон сигурен против Индијана - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Фудбал
25/02/2017 0:05
Ракомет
24/02/2017 13:42
Меѓ. Фудбал
24/02/2017 13:18
Меѓ. Фудбал
23/02/2017 20:54

Батлер во последната секунда му пресуди на Бостон, Вашингтон сигурен против Индијана

Батлер во последната секунда му пресуди на Бостон, Вашингтон сигурен против Индијана

Чикаго дојде до победа против Бостон со поени на Џими Батлер во последната секунда, додека Вашингтон славеше против Индијана во синоќешните два натпревари од НБА лигата.

Вашингтон на гости славеше против Индијана со 111-98, во меч во кој сите кошаркари од првата петорка на Визардс имаа двоцифрен ефект. Ото Портер запиша 25 поени, а го следеа Морис со 21 поен, Џон Вол кој имаше „дабл-дабл“ од 20 поени и 12 асистенции. На висина на задачата беа и Бредли Бил со 19 поени и Гортат со 12 поени и седум скока. Кај домашните Тарнер постигна 17 поени.

Чикаго во „Јунајтед центарот“ славеше против Бостон со 104-104, со поените од слободни фрлања на Џими Батлер во последната секунда. Батлер дуелот го заврши со 29 поени и седум асистенции. Ист учинок на спротивната страна имаше Ајзеа Томас.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.