Бразилците супериорни против Јапонија - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Ракомет
17/11/2017 20:24
Фудбал
17/11/2017 15:37
Ракомет
17/11/2017 12:37
Кошарка
17/11/2017 9:55

Бразилците супериорни против Јапонија

Бразилците супериорни против Јапонија

Бразил славеше рутинска победа од 3-1 на пријателскиот натпревар што „кариоките“ попладнево го одиграа во Лил против селекцијата на Јапонија.

Сите дилеми беа разрешени уште во првото полувреме, во кое Бразилците стигнаа до убедливи 3-0 со головите на Нејмар, Марсело и на Габриел Жесус. Јапонија во второто полувреме успеа само да го ублажи поразот преку Макино во 62. минута.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.