Чиле го скрши отпорот на Камерун - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Коментари
11/12/2017 12:49
Ракомет
11/12/2017 11:00
Меѓ. Фудбал
10/12/2017 19:26
Кошарка
10/12/2017 19:35

Чиле го скрши отпорот на Камерун

Чиле го скрши отпорот на Камерун

Чиле со победа го стартуваше настапот на Купот на Конфедерации откако јужноамериканскиот првак славеше над Камерун со 2-0.

Победата на Чилеанците е апсолутно заслужена ако се знае дека оваа селекција доминираше од првата минута, кога Варгас го погоди дирекот, па се до самиот крај. Чиле имаше и поништен гол преку ВАР технологијата, пред во 80. минута конечно да поведе со 1-0.

Артуро Видал беше стрелец на победничкиот гол на асистенција на Алексис Санчез, кој поради повреда не можеше да стартува, но влезе во игра да помогне кога беше најважно за неговата репрезентација. Конечните 2-0 во судиското продолжение ги постави Еду Варгас.


A Vidal Goal Cameroon 0 – 1 Chile by smoki-bobi


Eduardo Vargas Goal HD – Cameroon 0-2 Chile 18… by riqezi

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.