Ден за заборав, и за „старите“ и за младите... (ФОТОГАЛЕРИЈА) - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Фудбал
26/05/2017 16:51
Ракомет
25/05/2017 21:10
Коментари
25/05/2017 18:53
Фудбал
25/05/2017 14:47

Ден за заборав, и за „старите“ и за младите… (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Ден за заборав, и за „старите“ и за младите… (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Двете женски ракометни репрезентации на Македонија имаа ден за заборав, кога се во прашање резултатите на пријателскиот односно квалификацискиот дуел.

Најпрво сениорките загубија од Србија со 29-35 на контролниот натпревар во рамките на ЕХФ неделата, за да потоа во „Кале“ и младинската селекција за ракометарки до 19 години загуби убедливо со 18-33 од Унгарија во квалификациите за ЕП 2017. Сениорките, по својот меч, од трибините дадоа поддршка за младите колешки на дуелот со Унгарките, но не им помогнаа многу, многу….

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.