Ден за заборав, и за „старите“ и за младите… (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Двете женски ракометни репрезентации на Македонија имаа ден за заборав, кога се во прашање резултатите на пријателскиот односно квалификацискиот дуел.

Најпрво сениорките загубија од Србија со 29-35 на контролниот натпревар во рамките на ЕХФ неделата, за да потоа во „Кале“ и младинската селекција за ракометарки до 19 години загуби убедливо со 18-33 од Унгарија во квалификациите за ЕП 2017. Сениорките, по својот меч, од трибините дадоа поддршка за младите колешки на дуелот со Унгарките, но не им помогнаа многу, многу….

[RoyalSlider Error] Incorrect RoyalSlider ID in shortcode or problem with query.

Се вчитува...