Џеф Грин „полета“, цела клупа на Кливленд на нозе (видео) - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Коментари
11/12/2017 12:49
Ракомет
11/12/2017 11:00
Меѓ. Фудбал
10/12/2017 19:26
Кошарка
10/12/2017 19:35

Џеф Грин „полета“, цела клупа на Кливленд на нозе (видео)

Џеф Грин „полета“, цела клупа на Кливленд на нозе (видео)

Кливленд го загуби и третиот меч во низа во подготовките, од Вашингтон со 102-94, но кавси сепак добро се забавуваат на теренот. Не изостануваат ниту атракции, како фантастичното забивање на Џеф Грин што го крена на нозе Леброн Џејмс и целокупната клупа на актуелните вицешампиони.

Супер-атрактивно, како најава за стартот на новата сезона на НБА-лигата.


Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.