Додека Вардар делеше „петарда“, „Комити“ бараа правда (ФОТОГАЛЕРИЈА) - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
19/08/2017 10:30
Фудбал
18/08/2017 19:45
Фудбал
18/08/2017 11:31
Фудбал
18/08/2017 9:19

Додека Вардар делеше „петарда“, „Комити“ бараа правда (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Додека Вардар делеше „петарда“, „Комити“ бараа правда (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Вардар очекувано лесно со 0-5 го заврши гостувањето против младите „лавови“ во 23. коло од ПМФЛ.

Но, овој пат, во Ѓорче Петров ја немаше поддршката од „Комитите“, барем директно од стадионот. На вардаровите навивачи не им беше дозволен влез на стадионот на Македонија ЃП, па беа приморани од околните ридови да го следат дуелот. И својот гнев насочувајќи го кон клупското раководство и домашните фудбалски структури… Вардар на крајот на домашните им подели „петарда“, а „Комити“ во текот на целиот натпревар си бараа правда…

вардар радост
025
022
021
020
019
018
komiti 2
016
015
014
013
012
vardar so mkd gp
vardar so makedonija gp
vardar radost
komiti vo gjorce
vardar - mkd gp
mkd gp
mkd - vardar
makedonija gp - vardar 2
makedonija gp - vardar

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.