Додека Вардар делеше „петарда“, „Комити“ бараа правда (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Вардар очекувано лесно со 0-5 го заврши гостувањето против младите „лавови“ во 23. коло од ПМФЛ.

Но, овој пат, во Ѓорче Петров ја немаше поддршката од „Комитите“, барем директно од стадионот. На вардаровите навивачи не им беше дозволен влез на стадионот на Македонија ЃП, па беа приморани од околните ридови да го следат дуелот. И својот гнев насочувајќи го кон клупското раководство и домашните фудбалски структури… Вардар на крајот на домашните им подели „петарда“, а „Комити“ во текот на целиот натпревар си бараа правда…

[RoyalSlider Error] Incorrect RoyalSlider ID in shortcode or problem with query.

Се вчитува...