„Доктор“ Валентино Роси е медицинско чудо (видео) - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Коментари
11/12/2017 12:49
Ракомет
11/12/2017 11:00
Меѓ. Фудбал
10/12/2017 19:26
Кошарка
10/12/2017 19:35

„Доктор“ Валентино Роси е медицинско чудо (видео)

„Доктор“ Валентино Роси е медицинско чудо (видео)

Валентино Роси уште еднаш покажа дека е медицински феномен, качувајќи се повторно на својот мотор помалку од три седмици по неговиот пад и скршеницата на ногата.

Веднаш по хируршкиот зафат беше најавено дека Роси ќе паузира најмалку еден месец, но тој 18 дена подоцна го докажа спротивното, возејќи го моторот на Јамаха во Мисано.

Челниците на Јамаха веќе објавија дека „докторот“ нема да се натпреварува во Арагон, а неговото место ќе му припадне на Михаел ван дер Марк, но останува да се види дали во следните 24 часа ова би можело да се промени, доколку Италијанецот докаже дека е максимално подготвен за трка од Мото ГП шампионатот.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.