„Докторот“ ја скрши ногата, опериран во Анкона - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Фудбал
22/11/2017 18:33
Фудбал
22/11/2017 17:40
Кошарка
22/11/2017 13:30
Фудбал
22/11/2017 11:10

„Докторот“ ја скрши ногата, опериран во Анкона

„Докторот“ ја скрши ногата, опериран во Анкона

Италијанскиот мотоциклист Валентино Роси ја скрши ногата и заврши на операција во клиниката во Анкона, откако имаше несреќен пад на тренинг. Популарниот „Доктор“, мораше да работи прекувремено и тоа до 5 часот наутро, пишуваат медиумите на Апенините.

Роси заработил дислокација на тибијата на десната нога, повреда која морала итно да биде санирана со хируршки зафат. Тој бил пренесен во клиниката во Анкона, а операцијата траела до пет часот наутро. По оваа повреда јасно е дека тој отпаѓа од трката за шампионската титула во МотоГП.

Се очекува рехабилитацијата на Валентино Роси да трае околу два месеци.

 

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.