Двојната одбрана на Арсиќ највпечатлива на стартот на СЕХА (ВИДЕО) - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Фудбал
20/09/2017 17:32
Фудбал
20/09/2017 15:30
Ракомет
20/09/2017 13:46
Кошарка
19/09/2017 18:29

Двојната одбрана на Арсиќ највпечатлива на стартот на СЕХА (ВИДЕО)

Двојната одбрана на Арсиќ највпечатлива на стартот на СЕХА (ВИДЕО)

Вардар убедливо го совлада Металург во првото коло од СЕХА лигата во СЦ „Борис Трајковски“, но голманот на „металурзите“, Дарко Арсиќ ја забележа највпечатливата одбрана. Тој во два обиди успеа да ги сопре ударите на Вуко Борозан и на Мијајло Арсениќ и доби аплаузи од публиката…

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.