Елмас вечерва се приклучува во Ерменија да им помогне на младите! - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Ракомет
17/11/2017 20:24
Фудбал
17/11/2017 15:37
Ракомет
17/11/2017 12:37
Кошарка
17/11/2017 9:55

Елмас вечерва се приклучува во Ерменија да им помогне на младите!

Елмас вечерва се приклучува во Ерменија да им помогне на младите!

Репрезентативецот на Македонија, Ељиф Елмас ќе се приклучи вечерва на младата репрезентација за дуелот со Ерменија. Елмас нема право на настапи против Албанија поради два жолти картони кои ги заработи на средбите потив Израел и Шпанија во квалификацискиот циклус со сениорите, па селекторот Боби Милевски реши да го повика талентираниот фудбалер за врска да помогне нациналниот тим до 21 година.

Поради тоа што се две различни натпреварувања, Елмас ќе може да настапи за младата селекција против Ерменија, средбата која е закажана за утре, се означува како прв тест за младинците во квалификациите за ЕП во Италија 2019 година.

“Согласно правилата на УЕФА, Елмас може да настапи за младата селекција, па доби дополнителен повик и вечерва ни се приклучува во Ереван” – вели спортскиот менаџер на младата репрезентација, Зоран Зафиров.

 

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.