Европскиот лет на „соколите“ кратко ќе трае (фотогалерија) - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Фудбал
19/10/2017 21:31
Фудбал
19/10/2017 21:09
Фудбал
19/10/2017 20:54
Фудбал
19/10/2017 20:50

Европскиот лет на „соколите“ кратко ќе трае (фотогалерија)

Европскиот лет на „соколите“ кратко ќе трае (фотогалерија)

Карпош соколи има за што да жали бидејќи во текот на третата четвртина македонскиот тим имаше одлична предност, но не успеа да го издржи ритамот. Данокот на неискуството е платен и најверојатно ќе придонесе европскиот лет на „соколите“ да трае кратко, со надеж дека во иднина овој клуб ќе се прикаже во уште подобро светло кога ќе биде дел од натпреварувањата на ФИБА.

Во спортот секогаш има простор за изненадувања, но јасно е дека шансите на Карпош соколи во Естонија, за триумф од девет поени разлика, се сведени на теорија.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.