„Фемили Аеродром“ се враќаат на трибини по дербито со Работнички - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Коментари
11/12/2017 12:49
Ракомет
11/12/2017 11:00
Меѓ. Фудбал
10/12/2017 19:26
Кошарка
10/12/2017 19:35

„Фемили Аеродром“ се враќаат на трибини по дербито со Работнички

„Фемили Аеродром“ се враќаат на трибини по дербито со Работнички

МЗТ Скопје по повеќе од две години пауза повторно ќе ја има поддршката на своите најверни навивачи, припадниците на „Фемили Аеродром“, кои најавија враќање на својата трибина почнувајќи од дуелот со Морнар закажан за 10 декември. „Фемили“ преку еден од своите профили на социјалните мрежи го објави враќањето, посочувајќи го точниот датум за камбекот што се најавуваше веќе извесно време.

familija aerodrom

Станува збор за еден од клучните натпревари на македонскиот првак за опстанок во регионалното натпреварување, па јасно е дека помошта од трибините ќе биде добредојдена за избраниците на Александар Тодоров. Сепак, со потенцирањето на терминот на враќање станува јасно дека „Фемили“ нема да бидат на својата трибина на првото вечно дерби сезонава против Работнички, што ќе се одигра неколку дена пред дуелот со Морнар.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.