ФФМ ќе одржи Изборно собрание на 18.февруари - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Коментари
11/12/2017 12:49
Ракомет
11/12/2017 11:00
Меѓ. Фудбал
10/12/2017 19:26
Кошарка
10/12/2017 19:35

ФФМ ќе одржи Изборно собрание на 18.февруари

ФФМ ќе одржи Изборно собрание на 18.февруари

Управниот одбор на Фудбалската федерација на Македонија го закажа терминот за Редовното изборно собрание на ФФМ на 18.февруари. На ова собрание, речиси е сигурно дека првиот човек на ФФМ, Илчо Ѓорѓиоски, ќе бара нов четиригодишен мандат од делегатите на собранието. Во меѓувреме, до средината на јануари, треба да се одржат собранија на општинските фудбалски сојузи, кои треба да ги достават своите предлози за делегати и за евентуален друг кандидат кој би се вклучил во претседателската трка.

Највисокото тело на Фудбалската федерација на Македонија меѓудругото ги усвои извештаите за работата на телата и органите на федерацијата и извештајот за работата на младинските национални селекции.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.