„ФИЛИП ВТОРИ“ - „ГОРИ“: Ќе има казна за Вардар од УЕФА, но „Комити“ не пропуштаат „фешта“ (ФОТОГАЛЕРИЈА) - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Коментари
11/12/2017 12:49
Ракомет
11/12/2017 11:00
Меѓ. Фудбал
10/12/2017 19:26
Кошарка
10/12/2017 19:35

„ФИЛИП ВТОРИ“ – „ГОРИ“: Ќе има казна за Вардар од УЕФА, но „Комити“ не пропуштаат „фешта“ (ФОТОГАЛЕРИЈА)

„ФИЛИП ВТОРИ“ – „ГОРИ“: Ќе има казна за Вардар од УЕФА, но „Комити“ не пропуштаат „фешта“ (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Дефинитивно Вардар ќе се соочи со строга казна од УЕФА поради пиротехниката на најверните навивачи за време на последниот натпревар од Лигата на Европа, но „Комитите“ и на мегданот со Розенборг вечерва на „Филип Втори“ не пропуштија можност за „фешта“.

На околу 15 минути пред крајот на мечот, „Комитите“ приредија свое „шоу“ – пиротехничка „завеса“, песна и кореографија за убаво навивачко збогување од Европа…

Komiti 1
Komiti 2
Komiti 3
Vardar - Rosenborg 13
Komiti 4
Komiti 5

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.