ФМП носи американски „џин“ за атак на АБА лигата - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Фудбал
22/11/2017 18:33
Фудбал
22/11/2017 17:40
Кошарка
22/11/2017 13:30
Фудбал
22/11/2017 11:10

ФМП носи американски „џин“ за атак на АБА лигата

ФМП носи американски „џин“ за атак на АБА лигата

Американскиот центар со нигеријско потекло, Мајкл Оџо потпиша повеќегодишен договор со ФМП Железник. Станува збор за поранешен член од НЦАА колеџ тимот на Флорида стејт, игра на позицијата центар, а неговите 216 сентиметри прогнозираат доминација под обрачите.

24-годишниот кошаркар е еден од најдоминантните центри во АЦЦ дивизијата и НЦАА лигата. Оџо ќе пристигне во клубот следната недела, а ќе биде петтото засилување на ФМП.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.