ФОТО НА ДЕНОТ: Спировски доби специјални честитки за стапувањето во брак... - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Кошарка
12/12/2017 22:01
Ракомет
12/12/2017 17:39
Ракомет
12/12/2017 11:00
Коментари
11/12/2017 12:49

ФОТО НА ДЕНОТ: Спировски доби специјални честитки за стапувањето во брак…

ФОТО НА ДЕНОТ: Спировски доби специјални честитки за стапувањето во брак…

Веќе подолго време за убавите лични моменти, македонските репрезентативци или членови на стручен штаб добиваат специјални честитки за време на репрезентативните собири.

Така беше и денеска на првиот тренинг од октомврискиот собир. Стефан Спировски вчера „стапна на лудиот камен“ стапувајќи во брак со својата долгогодишна љубов Тамара… Па, за тоа секако доби ‘специјални’ честитки од соиграчите на тренингот.

rep.na makedonija-trenig-02.10 (30)

spirovski registracija

Слични честитки добија и Аријан Адеми за неговото враќање во репрезентацијата по две години пауза, како и помошникот на Ангеловски, Милан Илиевски кој викендов доби принова во семејството.

rep.na makedonija-trenig-02.10 (33)

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.