ФОТОГАЛЕРИЈА: Прв „скалп“ од Норвешка, петта победа во 2017...! - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Фудбал
19/11/2017 21:29
Кошарка
19/11/2017 20:35
Фудбал
19/11/2017 19:59
Фудбал
19/11/2017 19:09

ФОТОГАЛЕРИЈА: Прв „скалп“ од Норвешка, петта победа во 2017…!

ФОТОГАЛЕРИЈА: Прв „скалп“ од Норвешка, петта победа во 2017…!

Македонија во четвртиот меѓусебен натпревар во историјата стигна до првата победа против Норвежаните. Триумфот од 2-0 на „Филип Втори“ е петти во успешната 2017 година за македонскиот репрезентативен фудбал.

Селекцијата на Игор Ангеловски изминатава година од девет одиграни натпревари запиша 5 победи (Лихтенштајн во два наврати, Белорусија, Израел и Норвешка), три ремија (Турција, Албанија и Италија) и само еден пораз (1-2) од Шпанија во квалификациите за СП 2018. Сето тоа како навестување на желбата за конечно во 2018 година успешните игри да донесат и со резултатска успешност во следниот квалификациски циклус…

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.