Голема поддршка за младите фудбалери: Пандев, Ангеловски, Ѓорѓиоски...(ФОТО) - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Ракомет
24/11/2017 17:32
Кошарка
23/11/2017 21:55
Фудбал
23/11/2017 20:53
Кошарка
23/11/2017 19:42

Голема поддршка за младите фудбалери: Пандев, Ангеловски, Ѓорѓиоски…(ФОТО)

Голема поддршка за младите фудбалери: Пандев, Ангеловски, Ѓорѓиоски…(ФОТО)

Ако те гледа најдобриот фудбалер Македонец на сите времиња, тогаш мотивот на младите фудбалери секако е – до небо! Капитенот на македонскиот национален тим во друштво на селекторот Игор Ангеловски и на претседателот на ФФМ, Илчо Ѓорѓиоски, им беше поддршка на избраниците на селекторот Вујадин Станојковиќ на првиот меч против Швајцарија, на стартот од квалификацискиот турнир што се одржува во Скопје.

А, со таква поддршка, секако доаѓа и победа. Со одличното второ полувреме, младата фудбалска репрезентација на Македонија до 19 години оствари значаен триумф против Швајцарија, со головите на Трајановски и на Атанасов од пенал.


IMG_0744
IMG_0741
mkd-switz u 19 (15)
mkd-switz u 19 (11)
mkd-switz u 19 (13)
mkd-switz u 19 (10)
mkd-switz u 19 (1)
mkd-switz u 19 (2)
mkd-switz u 19 (3)
mkd-switz u 19 (6)
mkd-switz u 19 (5)
mkd-switz u 19 (4)
mkd-switz u 19 (9)
mkd-switz u 19 (7)
mkd-switz u 19 (17)
mkd-switz u 19 (18)
mkd-switz u 19 (19)
u 19 makedonija-s (2)
mkd-switz u 19 (20)
u 19 makedonija-s (3)
u 19 makedonija-s (4)
u 19 makedonija-s (1)
u 19 makedonija-s (9)
u 19 makedonijaaa  (6)
u 19 makedonijaaa  (1)
u 19 makedonijaaa  (2)
IMG_1106
u 19 makedonijaaa  (4)

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.