Јотовски обезбеди и полуфинале на турнирот во Грузија - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
18/11/2017 19:25
Ракомет
18/11/2017 18:59
Ракомет
18/11/2017 15:36
Кошарка
18/11/2017 9:26

Јотовски обезбеди и полуфинале на турнирот во Грузија

Јотовски обезбеди и полуфинале на турнирот во Грузија

Веднаш по денешната победа во 2. коло, најдобриот македонски тенисер Томислав Јотовски обезбеди и полуфинале на ИТФ фјучерсот вреден 15.000 долари во Грузија.

Во четвртфиналната пресметка, Јотовски славеше против Грузиецот Георге Цивадзе победувајќи во три сета со 4-6,6-2,6-2.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.