Јувентус го „здрма“ и Киево во Серија А... (видео) - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Кошарка
23/11/2017 21:55
Фудбал
23/11/2017 20:53
Кошарка
23/11/2017 19:42
Фудбал
23/11/2017 19:31

Јувентус го „здрма“ и Киево во Серија А… (видео)

Јувентус го „здрма“ и Киево во Серија А… (видео)

Јувентус продолжува со максималниот ефект во Серија А, триумфирајќи убедливо со 3-0 против Киево и во третата рунда натпревари од шампионатот.

Домашните победата ја најавија уште во 17. минута од средбата преку автоголот на Хетемај.

Во вториот дел на 2-0 зголеми Игуаин во 59. минута, а во 83. минута Дибала ги постави конечните 3-0.


Juventus 2-0 Chievo 09/09/2017 Gonzalo Higuain… by FootballHG

Paulo Dybala Goal HD – Juventus 3-0 Chievo – 09… by livefutbolll

По три кола, Јувентус со максимални 9 бода е на врвот од табелата пред Интер, Наполи, Милан и Сампдорија кои имаат по 6 бода од првите два меча.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.