Кире Лазаров пропушти уште еден меч на Нант, неизвесен и за репрезентација - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Ракомет
24/11/2017 17:32
Кошарка
23/11/2017 21:55
Фудбал
23/11/2017 20:53
Кошарка
23/11/2017 19:42

Кире Лазаров пропушти уште еден меч на Нант, неизвесен и за репрезентација

Кире Лазаров пропушти уште еден меч на Нант, неизвесен и за репрезентација

Трет натпревар по ред, Кире Лазаров не е во составот на Нант. Македонскиот капитен го пропушти и вечерашнот дуел во кој Нант славеше против Екс (29-24), во натпреварот од 6.коло во Франција. Лазаров има проблем со повреда на стомачните мускули поради која ги пропушти натпреварите против Данкерк и Екс во француското првенство, но и дуелот против Кристијанштад во Лигата на шампионите.

Повредата на Лазаров може да му донесе дополнителни проблеми и на селекторот на македонската репрезентација, Раул Гонзалес, бидејќи e неизвесно дали капитенот ќе може да присуствува на претстојниот собир на репрезентацијата закажан во неделата на ЕХФ со кој стартуваат подготовките за ЕП 2018 во Хрватска.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.