Кире Ристевски, по 'слалом продор', стрелаше за Вашаш (ВИДЕО) - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
24/09/2017 18:22
Фудбал
24/09/2017 17:34
Фудбал
24/09/2017 15:20
Фудбал
24/09/2017 15:23

Кире Ристевски, по ‘слалом продор’, стрелаше за Вашаш (ВИДЕО)

Кире Ристевски, по ‘слалом продор’, стрелаше за Вашаш (ВИДЕО)

Македонскиот репрезентативец Кире Ристевски постигна убав погодок за унгарскиот Вашаш, но неговиот тим на крајот сепак загуби пред домашните навивачи со 2-3 од Халадаш во последниот натпревар од 23. коло во унгарската Прва лига.

Ристевски погоди по еден слалом продор, во стил на расен стрелец, во 47. минута за, во тие моменти, израмнување на резултатот на 1-1…

Вашаш по овој пораз остана на третата позиција на табелата со 38 бода, три помалку од второпласираниот Хонвед, и шест помалку од водечкиот Видеотон.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.