Контроверзи на српското „вечно дерби“: Црвена Звезда поведе со нерегуларен гол, Партизан израмни во финишот - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
18/11/2017 19:25
Ракомет
18/11/2017 18:59
Ракомет
18/11/2017 15:36
Кошарка
18/11/2017 9:26

Контроверзи на српското „вечно дерби“: Црвена Звезда поведе со нерегуларен гол, Партизан израмни во финишот

Контроверзи на српското „вечно дерби“: Црвена Звезда поведе со нерегуларен гол, Партизан израмни во финишот

Црвена Звезда и Партизан одиграа 1-1 во 153.вечно дерби на српскиот фудбал, што се одигра на стадионот „Рајко Митиќ“. По ова црвено-белите“ и понатаму имаат шест бода предност на врвот на табелата во шампионатот на нашиот северен сосед.

Но, дербито беше исполнето со контроверзи. Црвена Звезда поведе со нерегуларен гол кој го постигна Канга во 34.минута. Претходно, топката беше излезена во гол – аут, меѓутоа судијата остави играта да продолжи, а домаќинот тоа успеа да го искористи за да поведе.


Во самата завршница, Урош Ѓурѓевиќ со погодокот во 87.минута му донесе реми на Партизан и го остави во трката за шампионската титула.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.