Маестрален гол на Перишиќ во новиот триумф на Интер... (видео) - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Коментари
25/09/2017 12:12
Фудбал
25/09/2017 11:31
Фудбал
25/09/2017 11:43
Ракомет
25/09/2017 9:58

Маестрален гол на Перишиќ во новиот триумф на Интер… (видео)

Маестрален гол на Перишиќ во новиот триумф на Интер… (видео)

Интер продолжува со максималниот ефект на стартот од сезоната во Серија А, запишувајќи ја и третата победа во 3. коло, овој пат пред своите навивачи против Спал со 2-0.

Триумфот на „нераѕурите“ беше најавен со голот од пенал на Икарди во 27. минута.

Конечните 2-0 ги постави Иван Перишиќ со прекрасен гол со волеј удар во 87. минута од средбата.


Ivan Perisic Goal HD – Internazionale 2-0 SPAL… by lfooty

По оваа победа Интер со максимални 9 бода се израмни на врвот од табелата заедно со Јувентус.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.