Марсениќ го избра Фуксе Берлин - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Коментари
11/12/2017 12:49
Ракомет
11/12/2017 11:00
Меѓ. Фудбал
10/12/2017 19:26
Кошарка
10/12/2017 19:35

Марсениќ го избра Фуксе Берлин

Марсениќ го избра Фуксе Берлин

Мијајло Марсениќ ќе ја продолжи својата кариера во Фуксе Берлин, откако ја избрал понудата на овој клуб пред онаа на европскиот вицешампион Пари сен Жермен. Пивотот станува слободен играч по истекот на договорот со Вардар, финансиските проблеми на „црвено-црните“ придонесоа тој воопшто да не добие нов договор, а челниците на Фуксе се пофалија дека излегле како победници од трката по неговите услуги.

Мијајло Марсениќ доаѓа кај нас. Тој е тип на играч како што баравме, бидејќи игра одлично во одбраната, но исто така е и многу брз и агилен за својата височина. Пресреќни сме што од сите понуди тој ја избра токму нашата“ – изјави претседателот на Фуксе Берлин, Боб Хенинг.

marsenic

Лидерот во Бундес-лигата го потврди и заминувањето на Петар Ненадиќ, кој во јануари се сели во Веспрем, како и потписот на Симон Ернст од Гумерсбах.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.