Микаел Есиен ќе им стане соиграч на Ристовски и на Жута? - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Фудбал
22/11/2017 18:33
Фудбал
22/11/2017 17:40
Кошарка
22/11/2017 13:30
Фудбал
22/11/2017 11:10

Микаел Есиен ќе им стане соиграч на Ристовски и на Жута?

Микаел Есиен ќе им стане соиграч на Ристовски и на Жута?

Хрватскиот тим Ријека, чии членови се македонските репрезентативци Стефан Ристовски и Леонард Жута, а од оваа зима како позајмен играч во младинскиот тим ќе настапува и Милан Ристовски, би можел да ангажира звучно име во последните денови од зимскиот преодниот рок во хрватскиот шампионат. Микаел Есиен, поранешниот фудбалер на Челси, Реал Мадрид и на Милан, е во контакти со раководството на клубот и доколку се согласи на условите, би можел да биде големо засилување за Ријека во пролетниот дел од сезоната.

Последен клуб на 34-годишниот Есиен беше грчкиот Панатинаикос, каде настапуваше во сезоната 2015/16, а по ова тој е слободен агент и размислуваше и за завршување на кариерата. Сепак, сега постои опција тој да пристигне во Хрватска и во претстојните шест месеци да го носи дресот на Ријека.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.