Милан се „тресе“, УЕФА нема да му прости - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Коментари
11/12/2017 12:49
Ракомет
11/12/2017 11:00
Меѓ. Фудбал
10/12/2017 19:26
Кошарка
10/12/2017 19:35

Милан се „тресе“, УЕФА нема да му прости

Милан се „тресе“, УЕФА нема да му прости

Европската куќа на фудбалот (УЕФА) дефинитивно го одби планот на Милан околу финансискиот фер-плеј, и се очекува одлуката која официјално ќе биде донесена утре, да биде немилосрдна за италијанскиот калчолигаш. Можно е дури и исфрлување од Европа, како и голема парична казна.

„Ни поставија услови кои никој не може да ги исполни“, откриваат од Милан за италијанските медиуми.

Сепак, раководството на „росонерите“ е во голема „дупка“ од 150 милиони евра, која бараа да биде разложена во наредните четири години. Но, во Нион не го одобрија планот на Милан, кој според сите очекувања ќе се соочи со голема казна.

 

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.