Митревски: Наплативме за двата порази во Чешка - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Кошарка
22/08/2017 15:25
Меѓ. Фудбал
22/08/2017 13:31
Коментари
21/08/2017 19:51
Фудбал
21/08/2017 18:52

Митревски: Наплативме за двата порази во Чешка

Митревски: Наплативме за двата порази во Чешка

Никола Митревски го бранеше голот на македонската репрезентација во последната четвртина од дуелот со Чешка, одлично се надоврза на извонредната партија на Борко Ристовски и во целост ја оправда довербата на селекторот Раул Гонзалес. Со неколку сигурни одбрани им застана на пат на чешките ракометари во обид да се спасат од катастрофата, а како круна на мечот постигна и еден погодок на празниот гол на Чешка.

„Наплативме за претходните два големи порази во Чешка. Ова беше едно од нашите најдоминантни изданија, во секој сегмент од играта – напад, одбрана, транзиција…Мислам дека имаме уште сили, ова не е нашиот максимум. Во оваа репрезентација има уште простор за воигрување и верувам дека на Европското првенство во Хрватска ќе се претставиме во уште подобро светло“ – вели Никола Митревски.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.