Моментот кога цел „Олд трафорд“ остана без здив: Што промаши Гвидети во 96. минута - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Коментари
20/11/2017 12:12
Кошарка
20/11/2017 11:26
Кошарка
20/11/2017 10:23
Фудбал
19/11/2017 21:29

Моментот кога цел „Олд трафорд“ остана без здив: Што промаши Гвидети во 96. минута

Моментот кога цел „Олд трафорд“ остана без здив: Што промаши Гвидети во 96. минута

Манчестер јунајтед со огромни проблеми стигна до финалето од Лигата на Европа, а ситуацијата можеше да биде сосема поинаква доколку Гвидети во последните моменти од мечот се снајдеше подобро во шеснаесетникот на „црвените ѓаволи“.

Се играа последните секунди од шесте минути судиско продолжение кога гостите очајнички уфрлија топка во шеснаесетникот – и тогаш цел „Олд трафорд“ остана без здив. Топката беше одлично спуштена кон Бовуе, тој можеше да шутира, но го забележа истрчаниот Ромеро и го проигра во празно Гвидети.

Најдобриот голгетер на Селта дал безброј вакви голови во кариерата, но кога беше најважно неговата нога затрепери, па наместо во мрежата биеше во сопствената рака, по што судијата веднаш отсвири крај на овој полуфинален натпревар.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.