Мурињо: Манчестер јунајтед не е дрим тим, ни фаворит за титула - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Кошарка
23/11/2017 21:55
Фудбал
23/11/2017 20:53
Кошарка
23/11/2017 19:42
Фудбал
23/11/2017 19:31

Мурињо: Манчестер јунајтед не е дрим тим, ни фаворит за титула

Мурињо: Манчестер јунајтед не е дрим тим, ни фаворит за титула

Жозе Мурињо не смета дека Манчестер јунајтед годинава ќе биде фаворит за титулата во Премиер лигата. Иако „црвените ѓаволи“ во првото коло го прегазија Вест Хем со 4-0, Португалецот не е еуфоричен и нема силни ветувања во пресрет на гостувањето кај Свонси.

„Имам премногу искуство за така лесно да ја загубам сопствената дисциплина и да полетам во облаци после таа победа. Ние не сме никакви фаворити, не сме никаков дрим-тим. Ние сме само тим со малку поголема самодоверба, што имаше повеќе време за да се воигра. На натпреварот со Вест Хем имаше многу добри работи. Но не е поентата на секој натпревар да бркаме таков резултат, туку да се обидеме да ја повториме таквата игра“ – изјави Мурињо.

Манчестер јунајтед летово потроши 170 милиони евра на новите заислувања – Лукаку, Матиќ и Линделоф, а веќе е добро познато дека Мурињо сака да го комплетира тимот со уште еден крилен играч.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.