Нов еврогол на Барди во дресот на Леванте (ВИДЕО) - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Тенис
24/08/2017 1:34
Фудбал
23/08/2017 21:31
Фудбал
23/08/2017 20:12
Фудбал
23/08/2017 18:43

Нов еврогол на Барди во дресот на Леванте (ВИДЕО)

Нов еврогол на Барди во дресот на Леванте (ВИДЕО)

Македонскиот репрезентативец Енис Барди игра фантастично во дресот на Леванте во подготвителниот дел од сезоната. Тој постигна уште еден фантастичен погодок од слободен удар и на денешниот пријателски меч против Вилјареал. Во 34.минута, Барди погоди во горниот лев агол од голот на противникот, а го „залепи“ и голманот за дирекот…

&nbsp

;

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.