Новата муза на светската атлетика: Кади скока во најмалите гаќички на светот (ВИДЕО) - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Кошарка
12/12/2017 22:01
Ракомет
12/12/2017 17:39
Ракомет
12/12/2017 11:00
Коментари
11/12/2017 12:49

Новата муза на светската атлетика: Кади скока во најмалите гаќички на светот (ВИДЕО)

Новата муза на светската атлетика: Кади скока во најмалите гаќички на светот (ВИДЕО)

Не само што е добра атлетичарка, туку е и многу згодна. И ги носи најмалите гаќички во светската атлетика. Кади е едноставно родена за да биде новата муза на светската атлетика.

sagnia atletika 2

Мајка и е од Гамбија, а таа е родена во Шведска и има шведско државјанство, па ги брани боите на оваа земја. Го освои златниот медал на првите Олимписките игри за млади во трискок, скокајќи 13.56 метри, а се натпреварува и во скок во далечина. Кади Сањија е дефинитивно новата ѕвезда…

sagnia atletika 3

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.