Обамејанг донесе три бода за „милионерите“... - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
18/11/2017 19:25
Ракомет
18/11/2017 18:59
Ракомет
18/11/2017 15:36
Кошарка
18/11/2017 9:26

Обамејанг донесе три бода за „милионерите“…

Обамејанг донесе три бода за „милионерите“…

Борусија Дортмунд стигна до триумф од 1-0 против претпоследнопласираниот Ингелштад во првиот натпревар од 25. коло во Бундеслигата.

Стрелец на единствениот гол вреден победа за „милионерите“ беше Обамејанг уште во 14. минута од средбата, кој реализираше одлична завршница на акцијата од Шмелцер…All Goals & Highlights HD – Borussia Dortmund 1… by arcturusmedia33

Со најновите три бода, Борусија Дортмунд сега има 46 бода, сега само три бода помалку од второпласираниот Лајпциг. На чело на табелата е Баерн Минхен со 59 бода.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.