Палмарсон: Посакував победа од шест гола, но и ова е добро... - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Коментари
20/11/2017 12:12
Кошарка
20/11/2017 11:26
Кошарка
20/11/2017 10:23
Фудбал
19/11/2017 21:29

Палмарсон: Посакував победа од шест гола, но и ова е добро…

Палмарсон: Посакував победа од шест гола, но и ова е добро…

Исланѓаните како големи фаворити влегоа во домашниот натпревар против Македонија, но на крајот едвај стигнаа до минимален триумф од еден гол. Нашите репрезентативци одиграа уште еден квалитетен меч под водство на Раул Гонзалес, па неслучајно исландскиот состав толку многу се израдува и на минималната победа над „црвено-жолтите“.

Најважно беше да дојдеме до двата бода и да останеме господари на сопствената судбина, го остваривме тоа. Посакував победа од повеќе од пет гола, за целосен реванш за поразот во Скопје, но и ова е добро. Го контролиравме темпото, но не успевавме да создадеме посериозна предност, па затоа не можевме да се опуштиме. При последниот напад воопшто не бев исплашен, верував во нашата дисциплина и искуството што го поседуваме. Не сум видел вакво нешто досега, сите четири селекции по четири кола да имаат ист број на бодови, но верувам дека ако играме како на овој меч со Македонија ќе се пласираме на следното Европско Првенство“ – изјави Арон Палмарсон.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.