„Пелистерци“ во Охрид ги почнаа подготовките: Тренинг во сала, без Шенсои (ФОТО)

И фудбалерите на Пелистер денеска во Охрид ги стартуваа зимските подготовки за пролетниот дел од шампионатот. Битолчани, веќе еднаш одложените подготовки, поради ниските температури ги стартуваа со тренинг во салата на СРЦ „Билјанини извори“ и без шефот на стручниот штаб Наџи Шенсои кој од утре ќе се приклучи со водство на тренинзите на тимот.

<p style=

Се вчитува...