Победничко деби на Андонова за ПСЖ - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Кошарка
21/11/2017 19:24
Кошарка
21/11/2017 16:21
Кошарка
21/11/2017 8:30
Кошарка
20/11/2017 20:52

Победничко деби на Андонова за ПСЖ

Победничко деби на Андонова за ПСЖ

Наташа Андонова го одигра и својот прв натпревар во дресот на Пари сен Жермен, откако најдобрата македонска фудбалерка се појави во тимот на францускиот гигант на денешниот прволигашки дуел против екипата на Сент Етјен.

ПСЖ рутински ја доби оваа пресметка со убедливи 4-0, а Андонова влезе во игра на стартот на второто полувреме, откако нејзиниот тим во првите 45 минути стигна до предност од 3-0. Македонката го зазеде местото на Бокет и се прикажа во добро светло, но не успеа дебито да го круниса и со погодок.

Конечните 4-0 ги постави Дели со својот втор погодок во самиот финиш од средбата. Само за потсетување, Наташа Андонова пред десетина дена потпиша договор со ПСЖ откако претходно имаше одлични настапи во дресот на шведскиот прволига Розенгард, тим со кој Македонката играше и во Лигата на шампионите.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.