Полуфинале за Ѓорческа во двојки на турнирот во Швајцарија - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Ракомет
22/08/2017 22:22
Кошарка
22/08/2017 20:10
Кошарка
22/08/2017 15:25
Меѓ. Фудбал
22/08/2017 13:31

Полуфинале за Ѓорческа во двојки на турнирот во Швајцарија

Полуфинале за Ѓорческа во двојки на турнирот во Швајцарија

Најдобрата македонска тенисерка, Лина Ѓорческа, заедно со Бугарката Александра Најденова, во конкуренција на двојки, обезбеди пласман во полуфиналето на турнирот во Киасо, Швајцарија. Во четвртфиналенто, Ѓорческа/Најденова славеа против Швајцарките Албон и Канел со 6-3, 6-2.

За пласман во финалето, македонско-бугарската двојка ќе игра против француско-швајцарската комбинација Гергес/Сињо.

Претходно, Лина Ѓорческа во сингл избори пласман во четвртфиналето на турнирот во Киасо, со победата над Кјара Грим од Швајцарија со 6-2, 6-3.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.