Познати сите учесници на ЕП 2018, Македонија во вториот шешир - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Коментари
11/12/2017 12:49
Ракомет
11/12/2017 11:00
Меѓ. Фудбал
10/12/2017 19:26
Кошарка
10/12/2017 19:35

Познати сите учесници на ЕП 2018, Македонија во вториот шешир

Познати сите учесници на ЕП 2018, Македонија во вториот шешир

Со комлетирањето на резултатите од групата 4 и дефинитивно се познати имињата на 16-те селекции кои во јануари во Хрватска ќе се борат за тронот на ракометна Европа.

Покрај Македонија, дел од овој ракометен континентален собир ќе биде и домаќинот Хрватска, како и селекциите на Фрација, Шпанија, Германија, Данска, Норвешка, Словенија, Шведска, Австрија, Црна Гора, Унгарија, Белорусија, Србија, Чешка и Исланд.

Македонија како победник во својата група ќе има привилегирана улога и ќе се најде во вториот шешир, што барем во најава би требало да значи и нешто полесна група.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.