ПСЖ не запира, тргна во офанзива по уште еден „кнез“ од Монако - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Коментари
11/12/2017 12:49
Ракомет
11/12/2017 11:00
Меѓ. Фудбал
10/12/2017 19:26
Кошарка
10/12/2017 19:35

ПСЖ не запира, тргна во офанзива по уште еден „кнез“ од Монако

ПСЖ не запира, тргна во офанзива по уште еден „кнез“ од Монако

Пари сен Жермен лани беше шокиран од Монако во трката за титулата во Франција, но „кнезовите“ со тоа само ги налутија арапските газди на „светците“, кои се решени летово да пазарат од директниот ривал за титулата.

Килијан Мбапе останува главна желба на тимот од Париз, но во меѓувреме ПСЖ стартуваше преговори и за уште еден фудбалер на Монако. Станува збор за Бразилецот Фабињо, кој според тренерот Емери би ја донел посакуваната стабилност во средниот ред на „светците“, крај Марко Верати. Понудата од 45 милиони евра експресно беше одбиена од страна на „кнезовите“, но весникот Л’Екип тврди дека ПСЖ се вратил со нова понуда, овојпат од 60 милиони евра.

Самиот фудбалер притиска за преселба на „Паркот на принцовите“, па на челниците на Монако ќе им биде многу тешко да го стопираат овој трансфер, особено по најновата богата понуда од „градот на светлината“.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.