Рајковиќ со Остров во полуфиналето од плејофот - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Фудбал
26/05/2017 16:51
Ракомет
25/05/2017 21:10
Коментари
25/05/2017 18:53
Фудбал
25/05/2017 14:47

Рајковиќ со Остров во полуфиналето од плејофот

Рајковиќ со Остров во полуфиналето од плејофот

Емил Рајковиќ продолжува со одличните настапи на клупата на Остров, екипа што целосно ја препороди по своето доаѓање, па сега и ја внесе во полуфиналето од плејофот во полскиот шампионат.

Благодарение на македонскиот стратег екипата на Остров го заврши регуларниот дел од сезоната на третото место, за на стартот од плејофот со „метла“ да го реши тимот на Даброва. По двете домашни победи, избраниците на Рајковиќ вечерва славеа и на гостински терен со 76-85, за максимални 3-0 во победи.

Следен предизвик за македонскиот стручњак и неговите избраници најверојатно ќе биде плејоф-серија со Зиелона Гора, екипа што има водство од 2-0 во четвртфиналната серија со Полфарма.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.