Раул: Фала ти Јоно, што дојде кога ни требаше... - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Коментари
11/12/2017 12:49
Ракомет
11/12/2017 11:00
Меѓ. Фудбал
10/12/2017 19:26
Кошарка
10/12/2017 19:35

Раул: Фала ти Јоно, што дојде кога ни требаше…

Раул: Фала ти Јоно, што дојде кога ни требаше…

Ацо Јоноски даваше изјава за новинарите по големата победа над Чешка, кога „збор побара командантот“. Раул Гонзалес реши да ја искористи можноста, за пред Јоноски лично да му се заблагодари на специјалистот за игра во дефанзива што и помогна на репрезентацијата на овој натпревар.

Шпанецот во ситуација кога не можеше да смета на повредениот Маркоски самиот го контактираше Јоноски, кој уште еднаш покажа дека репрезентативниот дрес е светост за него.

Сакам јавно да му се заблагодарам на Јоноски. Му се јавив и побарав помош, а тој ми кажа да не се грижам, дека ќе дојде. Навистина, штом ги заврши обврските го фати првиот лет и беше овде со нас, да ни помогне кога е најважно“ – истакна Раул Гонзалес.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.