Ренова – Силекс: Тактички „мегдан“ на едни од најдобрите македонски стратези!

Влатко Костов против Жикица Тасевски. Едни од најдобрите македонски стратези во директна битка за бодови преку пресметката на своите Ренова и Силекс го отвораат, денеска од 17 часот во Тетово, 2. коло од Првата македонска фудбалска лига.

Силекс по триумфот на стартот против Скопје, сигурно посакува позитивен резултат и на гостувањето во Тетово иако сосема им е јасно на кратовци дека овој пат ќе биде далеку посериозен мегдан против „гипсарите“.

„Јасно е дека не очекува меч против квалитетен тим. Ренова има и посилен тим од минатата година, па сигурно ќе посакува триумф на домашен терен. Но, ние имаме свои размислувања. Сакаме со бодови да се вратиме од Тетово“ – велат од таборот на Силекс.

Но, бодови посакуваат и во Ренова која минатата недела ремизираше без голови против Работнички во Скопје.

ПМФЛ – 2. КОЛО (денеска, 17 ч)

Тетово: РЕНОВА – СИЛЕКС

УТРЕ (17 ч.)

Скопје: ВАРДАР – ПОБЕДА

Струмица: АКАДЕМИЈА ПАНДЕВ – СКОПЈЕ

Битола: ПЕЛИСТЕР – РАБОТНИЧКИ

ПОНЕДЕЛНИК (21. август, 17 ч.)

Скопје: ШКУПИ – ШКЕНДИЈА

Се вчитува...