Розенборг собран на половина терен го почувствува „Филип Втори“ (ФОТОГАЛЕРИЈА) - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Коментари
11/12/2017 12:49
Ракомет
11/12/2017 11:00
Меѓ. Фудбал
10/12/2017 19:26
Кошарка
10/12/2017 19:35

Розенборг собран на половина терен го почувствува „Филип Втори“ (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Розенборг собран на половина терен го почувствува „Филип Втори“ (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Шампионот на Норвешка го одработи единствениот тренинг во Скопје пред утрешниот натпревар против Вардар, последен во групите од Лигата на Европа.

Фудбалерите на Розенбор принудно мораа официјалниот тренинг да го одработат само на една половина од теренот на „Филип Втори“, по барање на делегатот на мечот како би се зачувал теренот за утрешниот дуел кој почнува од 21:05 часот.

Roeznborg trening 14

Норвежаните беа „притиснати“ на еден дел од теренот, но како што потенцираа за нив е доволно за да го почувствуваат „Филип Втори“, барем малку пред утрешната пресметка…

Rozenborg trening 2

Rozenborg trening

Rozenborg trening 16

Rozenborg trening 15

Rozenborg trening 14

Rozenborg trening 12

Rozenborg trening 11

Rozenborg trening 10

Rozenborg trening 9

Rozenborg trening 8

Rozenborg trening 7

Rozenborg trening 6

Rozenborg trening 5

Rozenborg trening 4

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.