Се разбуди Хамес Родригез (видео) - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Кошарка
12/12/2017 22:01
Ракомет
12/12/2017 17:39
Ракомет
12/12/2017 11:00
Коментари
11/12/2017 12:49

Се разбуди Хамес Родригез (видео)

Се разбуди Хамес Родригез (видео)

Хамес Родригез конечно ги надмина проблемите со повредата и почна да прикажува игри за Баерн какви што се очекуваат од него по трансферот од Реал Мадрид. Колумбиецот вечерва за првпат стартува на еден меч од Бундес-лигата, на гостувањето против Шалке и веднаш остави свој печат на мечот, погодувајќи за водство на Баерн од 0-2.

Тоа е негов прв погодок во германскиот шампионат, откако претходно над него беше направен пеналот со кој Левандовски го отвори резултатот во Гелзенкирхен.


James Rodriguez Amazing Goal HD – Schalke 0-2… by footballTV

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.