Школа по кошарка од Антиќ за Рејес (видео) - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Коментари
11/12/2017 12:49
Ракомет
11/12/2017 11:00
Меѓ. Фудбал
10/12/2017 19:26
Кошарка
10/12/2017 19:35

Школа по кошарка од Антиќ за Рејес (видео)

Школа по кошарка од Антиќ за Рејес (видео)

Перо Антиќ уште еднаш ја покажа својата класа, погодувајќи кога беше најважно, и тоа на пеколно жешкиот терен во Мадрид, за голема победа на Црвена звезда над Реал.

Тој против себе го имаше Рејес, но шпанскиот ветеран наседна на „старата финта“ на Антиќ, кој школски го крена во воздух противникот, за потоа да ја реализира клучната тројка, за молк меѓу шпанските фанови во арената во Мадрид и радост на малкумината гостински навивачите.

Погледнете како изгледаше школата по кошарка од Антиќ за Рејес.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.