Шпановиќ: Неправда, но златото е мое… кога-тогаш

Ивана Шпановиќ има причина да биде разочарана откако на бизарен начин остана без злато на СП во Лондон, откако при доскокот се откачи дел од бројот што го носеше на грбот и падна дваесетина сантиметри пред должината на нејзиниот скок, оставајќи ја Србинката без медал.

Србинката преку своите профили на социјалните мрежи не ја криеше разочараноста, но и најави атак на златниот медал на следните големи натпреварувања.

Неправда. Од Србија. Знам дека златото е мое. Кога-тогаш“ – напиша Шпановиќ на својот твитер профил.

1. Nepravda.2. Iz Srbije.Znam da je zlato moje. Kad-tad. pic.twitter.com/kAcRTBeAxr

Се вчитува...