Шпановиќ: Неправда, но златото е мое... кога-тогаш - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Фудбал
13/12/2017 14:50
Меѓ. Фудбал
13/12/2017 14:42
Кошарка
12/12/2017 22:01
Ракомет
12/12/2017 17:39

Шпановиќ: Неправда, но златото е мое… кога-тогаш

Шпановиќ: Неправда, но златото е мое… кога-тогаш

Ивана Шпановиќ има причина да биде разочарана откако на бизарен начин остана без злато на СП во Лондон, откако при доскокот се откачи дел од бројот што го носеше на грбот и падна дваесетина сантиметри пред должината на нејзиниот скок, оставајќи ја Србинката без медал.

Србинката преку своите профили на социјалните мрежи не ја криеше разочараноста, но и најави атак на златниот медал на следните големи натпреварувања.

Неправда. Од Србија. Знам дека златото е мое. Кога-тогаш“ – напиша Шпановиќ на својот твитер профил.

1. Nepravda.
2. Iz Srbije.
Znam da je zlato moje. Kad-tad. pic.twitter.com/kAcRTBeAxr

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.