Штербик: Ние и публиката, можеме да го направиме исчекорот до Келн - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Фудбал
13/12/2017 14:50
Меѓ. Фудбал
13/12/2017 14:42
Кошарка
12/12/2017 22:01
Ракомет
12/12/2017 17:39

Штербик: Ние и публиката, можеме да го направиме исчекорот до Келн

Штербик: Ние и публиката, можеме да го направиме исчекорот до Келн

Искусниот голман Арпад Штербик оптимистички гледа на четвртфиналниот двомеч против Фленсбург во Лигата на шампионите. Тој смета дека Вардар има квалитетна екипа, а очекува и неопходна поддршка од публиката в сабота во Фленсбург, а потоа и наредниот четврток во „Јане Сандански“, за да се направи толку посакуваниот исчекор за пласман на Ф4 турнирот во Келн.

„Овде сме каде што сакавме да бидеме. Имаме еден противник кој многу го почитувам, освоија многу во изминативе години, сигурно нема да ни биде лесно. Но, мислам дека годинава имаме квалитетна екипа, а и ако ги погледнеме нашите резултати годинава, сметам дека имаме добри шанси. Убеден сум и верувам во нашата екипа, во нашата публика и во цела Македонија дека сме подготвени и ние како Вардар и македонскиот ракомет да го направиме тој чекор напред и да се пласираме на Ф4 во Келн“, истакна на прес – конференцијата Арпад Штербик, еден од најголемите адути на Вардар за историски пласман меѓу четирите најдобри екипи во Европа.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.