Слатки гости: Најмладите од Академијата на ФФМ во посета на А репрезентацијата (ФОТО) - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Фудбал
19/11/2017 21:29
Кошарка
19/11/2017 20:35
Фудбал
19/11/2017 19:59
Фудбал
19/11/2017 19:09

Слатки гости: Најмладите од Академијата на ФФМ во посета на А репрезентацијата (ФОТО)

Слатки гости: Најмладите од Академијата на ФФМ во посета на А репрезентацијата (ФОТО)

Пред утрешниот пријателски натпревар со Норвешка кој А репрезентацијата на Македонија го игра од 18:30 часот на националната арена „Филип Втори“ во Скопје, избраниците на Игор Ангеловски имаа пријатна посета денеска во хотелот „Гранд Плаза“.

Најдобрите македонски фудбалери беа посетени од членовите на Академијата при Фудбалската федерација на Македонија кои ја исполнија својата желба да се запознаат со своите идоли.

академија на ффм

„Ви благодариме на посетата… Дечиња, со задоволство сакаме во иднина да ве видиме на местото на вашите идоли“ – им порача и македонскиот селектор Игор Ангеловски.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.