Славје во „Јане Сандански“, „вардарки“ почнаа победнички... (ФОТОГАЛЕРИЈА) - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
13/12/2017 22:12
Фудбал
13/12/2017 14:50
Меѓ. Фудбал
13/12/2017 14:42
Кошарка
12/12/2017 22:01

Славје во „Јане Сандански“, „вардарки“ почнаа победнички… (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Славје во „Јане Сандански“, „вардарки“ почнаа победнички… (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Ракометарките на Вардар победнички ја отворија новата, за „црвено-црните“ петта по ред сезона во Лигата на шампионите. Во првиот натпревар од групната фаза во ЛШ, „вардарки“ го победија унгарскиот ФТЦ со 34-31, во меч со две лица…

Можеа македонските ракометарки и да прокоцкаат двоцифрена предност, но на крајот сепак рутински донесоа до победа, за славје во „Јане Сандански“, сето тоа забележано од објективот на ЕКИПА…

Vardar - Ferenc 8
Vardar - Ferenc 10
Vardar - Ferenc 11
Vardar - Ferenc 14
Vardar - Ferenc 13
Vardar - ferenc 12
Vardar - Ferenc 9
Vardar - Ferenc ddd
Vardar - Ferenc 7
Vardar - Ferenc 6
Vardar - Ferenc 5
Vardar - Ferenc 4
Vardar - Ferenc 3
Vardar - Ferenc 2

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.