Случајно го турна жолтиот картон на судијата, па доби црвен - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Коментари
11/12/2017 12:49
Ракомет
11/12/2017 11:00
Меѓ. Фудбал
10/12/2017 19:26
Кошарка
10/12/2017 19:35

Случајно го турна жолтиот картон на судијата, па доби црвен

Случајно го турна жолтиот картон на судијата, па доби црвен

Фудбалерот на Лион, Марсело, го доби еден од најбизарните црвени картони сезонава. На гостувањето против Амиен тој доби жолт картон за старт пред работ на шеснаесетникот. Марсело разочарано одмавна со раката, па случајно му го турна картонот од раце на судијата, кој без многу размислување веднаш го извади црвениот картон од џебот и го испрати гостинскиот играч на ладење.

Марсело беше вистински трагичар на својот тим бидејќи Лион до моментот на исклучувањето (50. минута) имаше предност од 1-3, но домаќините со играч повеќе успеаја да стигнат до израмнување на 3-3.


Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.